„Są ludzie…”

”SĄ LUDZIE DZIĘKI KTÓRYM NIEBO STAJE SIĘ PIĘKNIEJSZE I KŁOPOTY MNIEJSZE…”

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza rozpoczęła Msza św., odprawiona w intencji wolontariuszy 5 grudnia w kościele pw. św. Ludwika. Na świętowanie do Włodawskiego Domu Kultury zaproszeni zostali wolontariusze i przyjaciele wolontariatu 8 grudnia.
Rozdawaliśmy piernikowe serduszka, nagradzając za pracę: szkolne kluby wolontariusza, osoby pracujące w placówkach opiekuńczych, Zakładzie Karnym, hospicjum, a także działające na rzecz uczniów oraz osób niepełnosprawnych. Na sali obecny był burmistrz Jerzy Wrzesień, wicestarosta Edward Łągwa, a także przedstawiciele takich instytucji, jak: Zakład Karny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamyk”, Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Włodawskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, Stowarzyszenia „Łączmy Siły”, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Efekt”, Społecznego Komitetu Akcji Charytatywnej „Złotówka na gwiazdkę”, Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej.
Spotkanie to poza przybliżeniem działalności Stowarzyszenia, było okazją do zaprezentowania wielobarwności włodawskiego wolontariatu, który rozwija się niezależnie od działalności Stowarzyszenia.

Głos zabrało wiele osób, które na co dzień udzielają się wolontarystycznie, bądź korzystają ze wsparcia wolontariuszy.
Koordynatorzy prezentowali poszczególne programy wolontarystyczne, młodzież ze Szkolnych Klubów Wolontariusza, Klubu Caritas prezentowała swoją działalność, a wszystko przeplatała nuta poezji z tomiku „Pasja i życie” prezentowana przez autorki przedstawionych wierszy.
To wspólne świętowanie uświadomiło zarówno uczestnikom spotkania jak i samym organizatorom, jak wielu ludziom jest bliska idea wolontariatu na naszym terenie, jak wiele osób angażuje się wolontarystycznie w różnych placówkach, organizacjach pozarządowych, akcjach charytatywnych, co jest ogromną motywacją dla innych oraz dla samych członków SCW we Włodawie, które na co dzień zajmuje się m.in. szerzeniem idei wolontariatu na terenie powiatu poprzez organizowanie szkoleń dla wolontariuszy oraz kandydatów na wolontariuszy.

Poniedziałkowe świętowanie Dnia Wolontariusza uświetniła Grupa Teatralna „Nadaktywni” swoim prapremierowym przedstawieniem pt.:„Boże Narodzenie w domu Św. Mikołaja” pod kierownictwem Krystyny Skrabek we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Był to pełen humoru prezent, który wszystkich wprowadził z świąteczny nastrój.

Wszystkim dziękujemy za udział oraz zaangażowanie w to wydarzenie, bo WOLONTARIAT jest DOBRY i „SĄ LUDZIE DZIĘKI KTÓRYM NIEBO STAJE SIĘ PIĘKNIEJSZE I KŁOPOTY MNIEJSZE… ” – cytat z wiersza Teresy Marii Ciodyk z Tomiku – Pasja i życie.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do dzieleniem się z drugim człowiekiem tym co mamy najcenniejsze, czyli SWOIM CZASEM.

Bieżące informacje, ogłoszenia możecie również znaleźć na Facebook’u

A tu możecie obejrzeć zdjęcia z naszego świętowania.


Za zdjęcia dziękujemy bardzo ich autorce – Pani Joannie Szubstarskiej :)

Powyższy tekst został również zamieszczony na stronie Elbi.pl gdzie znajdziecie jeszcze zdjęcia, za co dziękujemy Panu Mariuszowi Józewczukowi :)

zloty

Liczy się każda…

I nadszedł czas na kolejną akcję, do której chcieliśmy wszystkich serdecznie zaprosić :)

Jak co roku Komitet Społeczny przy wsparciu naszego stowarzyszenia organizuje akcję charytatywną  „ZŁOTÓWKA NA GWIAZDKĘ” pod hasłem:

„Paczka pod choinkę dla każdego DZIECKA.”

plakat Złotówka

Darowizny prosimy przekazywać na poniższe konto z  KONIECZNIE z dopiskiem: „ZŁOTÓWKA NA GWIAZDKĘ – 2014″

Numer konta bankowego w banku BGŻ:
05 2030 0045 1110 0000 0309 7710